
| Parameter | Value |
|---|---|
| Temperature Coefficient | 5 ppm/°C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Reference Type | Series Precision References |
| Output Voltage | 4 V |
| Max Input Voltage | 20 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Current | 70 µA |
| Initial Accuracy | 0.08 % |
| Shunt Current | 100 mA |
| Packaging | Tube |
| Output Type | Fixed |
| Min Input Voltage | 4.596 V |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$9.42106
Ext.Price$9.42106
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.42106 | $9.42106 |
| 10 | $8.08723 | $80.87230 |
| 25 | $7.58076 | $189.51900 |
| 50 | $7.10601 | $355.30050 |
| 100 | $6.66099 | $666.09900 |
